Nincs mód a miaszténia grávisz (MG) megelőzésére vagy gyógyítására, azonban a tünetek enyhíthetők és a legtöbb beteg normális vagy közel átlagos életet élhet. A legfontosabb szövődményt, a miaszténiás krízist (ami a betegnél a légvételi képességet érinti) orvosi vészhelyzetként kell kezelni, emiatt gyakran kórházi kezelésre is szükség van.
Az MG kezelésének része lehet:
- Acetilkolin eszteráz (AChE) gátlók / kolineszteráz gátlók — ezek a gyógyszerek javítják az ideg és az izom közötti kommunikációt és fokozzák az izomerőt azáltal, hogy az ideg és az izom találkozásánál emelik az acetilkolin mennyiségét; ez jelenti az MG elsődleges kezelését.
- Thymectomia — a thymus (csecsemőmirigy) műtéti eltávolítása; ezt akkor végezhetik, ha thymoma (a csecsemőmirigy általában jóindulatú daganata) van jelen. Ez enyhítheti a tüneteket és, bizonyos esetekben, akár meg is szüntetheti azokat.
Az MG kezelésére, az immunválasz gátlására és/vagy a vérben levő autoantitestek eltávolítására vagy gátlására egyéb kezelési lehetőségek is vannak.
Azokat az újszülötteket, akiknél az MG tüneteit édesanyjuk betegsége okozza, több héten át szorosan figyelemmel kell kísérni, egészen addig, amíg az anyai ellenanyagok szintje nem csökken a vérükben.
A betegeknél a kezelés iránti igény idővel változhat. Az érintetteknek kezelőorvosukkal szorosan együtt kell működniük abban, hogy eldöntsék, változó egészségi állapotuknak megfelelően mi a legjobb kezelés a számukra.